Magdalena Anna Jančurová

Magdaléna Jančurová sa narodila v Poľsku, vyštudovala na Akadémii Výtvarnych umení v Krakove. Jej  špecializáciou v tomto období bolo komorné sochárstvo. Neskôr študovala design kovu a šperku na UUD v Plzni. Svoje schopnosti počas a po štúdiu zdokonaľovala na praxi u zlatníckych majstrov v Čechách a na Slovensku, no vďaka svojmu predošlému vzdelaniu prenáša sochárske postupy aj do zlatníckej tvorby. Ak pripustíme, že tvarovanie zlata, mosadze, železa, či dokonca skla je akýmsi „jazykom“, Magdalénine šperky môžeme nazvať „prekladom“ z reči sochára. Sú novodobými talizmanmi, inšpirovanými jedinečnou osobnosťou, príbehom a túžbami zákazníka. To ale nieje všetko. Magdaléna sa zároveň venuje ilustrovaniu, do jej resumé patrí už viacero básnických zbierok; môžete ju ale poznať aj ako kontateľku známej firmy Ľupčianske kovozávody.

CategorieS

Čo robíme

 

ZÁKAZKOVÁ VÝROBA

Okrem autorských kolekcii vyrába Magdalena Anna Jančurová šperky na prianie zákazníka. Vznikajú tak detailne vypracované originály „šite na mieru”.

KRÁSA GEOMETRIE

Vo svojej tvorbe sa autorka inšpiruje geometriou, ktorá dáva jej šperkom čistotu, eleganciu a socharsky rozmer.

MOTOART

Šperky pre tých čo majú radi silu a originalitu, skrytú vo svete strojov.

UMELECKÁ TVORBA

Vo svojej výtvarnej forme Magdalena taktiež venuje aj komornej sochárskej tvorbe a ilustrovaniu

DROTÁRSKE WORKSHOPY

Remeslo má zlaté dno a v súčasnej dobe to určite nieje len obyčajné klišé. Preto ak vás láka spoznať tajomstvá drotárskeho remesla a získať „do rúk“ niečo výnimočne, prihláste sa na workshopy pod vedením Magdaleny Anny Jančurovéj.